+38 067 37 171 37

Виробники

Розсилка

Який радіатор найкраще вибрати?

Радіатор - не тільки частина опалювальної системи, а й елемент дизайну приміщення, тому завжди існує спокуса вибрати радіатор з естетичних міркувань. Однак, в дизайнерських рішеннях можна дозволити собі більше свободи, ніж в технічних, і зовнішньою стороною питання захоплюватися не варто. На що ж слід звернути увагу в першу чергу?

Кращі радіатори опалення суміщають високі міцнісні якості з естетичним зовнішнім виглядом. Основне їх завдання - витримувати потрібний тиск теплоносія і забезпечувати можливість регулювання температури в приміщенні.
Види радіаторів опалення. Які вони бувають і в чому їх відмінності?

Радіатори опалення розрізняються за такими параметрами:

Матеріал виготовлення.

Від нього залежить тепловіддача радіатора, його чутливість до хімічного складу теплоносія, вага і можливості використання.

Конструкція і габарити.

Від них залежить можливість установки радіатора в конкретному приміщенні. Радіатори часто збираються з декількох секцій, кількість яких залежатиме від площі приміщення, що обігрівається. По довжині секції бувають 350 і 500 мм.

Робочий тиск і потужність.

Від них залежить можливість застосування радіатора у вашій опалювальній системі.

За вартістю радіатори можна розділити на економ-клас, середній клас і преміум-клас. Економ-клас - це чавунні і алюмінієві радіатори, середній - сталеві радіатори, до преміум-класу належить нержавіюча сталь і художнє чавунне литво. Біметалічні радіатори можна підібрати в будь-якому класі вартості.

Алюмінієві радіатори

Радіатори з алюмінію відрізняються відмінною тепловіддачею, за рахунок чого температуру в приміщенні легко регулювати. Невелика вага істотно спрощує їх доставку та монтаж. Як правило, вони мають приємний дизайн і легко вписуються в будь-який інтер'єр. Відчутним недоліком алюмінієвих радіаторів є сприйнятливість до складу теплоносія і висока схильність корозії. Їх краще вибирати для приватних будинків і котеджів.

Чавунні радіатори

Це найперший варіант опалювальних радіаторів, відомий уже понад півтора століття. Вони не вимогливі до хімічного складу теплоносія і стійкі до корозії, за рахунок чого їх завжди широко використовували в міських будинках. Вони відрізняються істотним вагою, тому їх складно транспортувати, встановлювати й переносити. Чавун довго нагрівається і довго остигає, що погано позначається на можливостях регулювання температури в приміщенні. Виглядають чавунні радіатори непривабливо, старомодно, до того ж часто потребують підфарбовування. Тим не менш, для багатоквартирних будинків вони можуть бути хорошим варіантом, а використання декоративних екранів вирішує питання непоказного зовнішнього вигляду. Ексклюзивні дизайн-проекти приватних будинків і квартир можуть включати в себе чавунні радіатори, виконані із застосуванням художнього лиття.

Сталеві радіатори

Радіатори зі сталі можуть бути панельними або трубчастими. Панельні відрізняються невисокою вартістю, високою тепловіддачею і простотою конструкції. Їх можна встановлювати практично в будь-яких приміщеннях. Трубчасті сталеві радіатори відрізняються підвищеним терміном служби і великим вибором дизайнерських рішень. Їх купують для дорогих котеджів і приватних будинків.


Біметалічні радіатори


Біметалічний радіатор - це конструкція, що складається зі сталевої трубчастої основи і алюмінієвих панелей. Теплоносій може проходити по сталевих трубах при більшому тиску, не стикаючись з алюмінієм. Алюміній нагрівається сталевою трубою і ефективно віддає тепло приміщенню. Цей вид радіаторів став особливо популярним в останні роки і знаходить найбільш широке застосування.

 

Чому варто вибирати алюмінієвий радіатор з нижнім під'єднанням?


Нагрівачі з нижнім під'єднанням тепер є стандартом установки в новозбудованих будівлях. Це рішення пропонує ряд переваг, найважливішими з яких є:

    можливість зручного підключення до розподільної установки,
    висока естетика - в кімнаті немає видимих труб,
    можливість самостійного регулювання та відсікання вибраного радіатора від установки, тому що кожен з них встановлений на окрему схему,
    можливість вибрати спосіб підключення нагрівача до установки - з'єднання виходить з підлоги (з-під радіатора) або з стіни (з-за радіатора).

Armatura Krak?w пропонує алюмінієві секційні обігрівачі з нижнім підключенням. Вони використовуються як у нових установках, так і в разі модернізації. Моделі цього типу успішно замінюють старі нагрівачі - сталеві або чавунні. Це рішення характеризується кращими параметрами нагріву, ніж звичайні відповідники. У той же час це естетично і добре підходить до стилю сучасних приміщень.


top