+38 067 37 171 37

каталог

Виробники

Розсилка

Підкатегорії

 • Гофри, розети
 • Ущільнювачі

  Гумові, паронітові, ебонітові та інші ущільнювачі для різьбових з'єднань.

 • Шафки

  Шафки для облаштування підмішувальних вузлів, насосних станцій, розміщення гребінок чи іншої опалювальної апаратури.

 • Бачки для опалення

  Кожна закрита система центрального опалення (ЦО) або гарячого водопостачання (якщо джерело тепла - газовий або рідкопаливний котел) повинна бути оснащена елементами, що оберігають її від перевищення тиску і об'єму води (теплоносія) понад допустимого рівня. Цими елементами є розширювальні баки і запобіжні клапани.
  Завдання розширювального бака - компенсувати зміну об'єму води, викликане зміною її температури. Коли температура води в системі зростає, її об'єм збільшується. Надлишок води збирається в розширювальному баку.
  Тиск в закритій системі не є постійним. Він залежить від температури води, а також від величини дроселювання на регулювальних елементах системи. Запобіжний клапан захищає систему від перевищення допустимого тиску. Якщо це відбувається - клапан відкривається, випускаючи надлишок води.
   
  Розширювальний бак до системи повинен підбирати проектувальник. Часто виробники котлів вимагають, щоб запобіжний клапан і розширювальний бак підбирали їх фахівці. Тільки в такому випадку вони надають гарантію на обладнання.
  Розмір розширювального бака залежить, крім усього іншого, від повної кількості води в системі, розрахункової температури води на подачі, різниці висоти між найвищою точкою системи і місцем приєднання бака. У невеликих приватних будинках обсяг розширювального бака зазвичай становить кілька літрів.

  Увага! Системи з твердопаливними котлами повинні бути оснащені розширювальними баками відкритого типу. З міркувань безпеки в таких системах заборонено встановлювати закриті розширювальні баки.

  Закриті розширювальні баки

  Пристрій. Закритий сталевий розширювальний бак складається з двох камер - водяний і газової, - розділених еластичною мембраною. У баках використовуються мембрани двох типів: діафрагменні і балонні. Діафрагменні мембрани зазвичай використовуються в розширювальних баках малого об'єму і заміні не підлягають. У баках з мембраною балонного типу вода не стикається з металевим корпусом, а знаходиться всередині мембрани. Мембрани цього типу встановлюються у великих баках і найчастіше є змінними. Газова камера розширювального бака на заводі зазвичай заповнюється азотом.

  Принцип дії. Під час нагрівання вода в системі розширюється і її надлишок перетікає в камеру для води розширювального бака, виштовхуючи мембрану. При цьому стискається газ, що знаходиться в суміжній камері бака. Коли вода охолоджується, вона зменшується в об'ємі, і знаходиться під тиском мембрана виштовхує її назад в систему. Завдяки еластичності мембрани тиск в обох камерах однакове.

  Місце монтажу. Навісні котли, монтовані в невеликих приватних будинках, як правило, вже оснащені встановленими всередині корпусу закритим розширювальним баком і запобіжним клапаном. У підлогові котли розширювальні баки на заводі не вбудовують, їх підключають до системи під час її монтажу. Розширювальний бак встановлюють поруч з котлом, в легкодоступному місці, захищеному від замерзання; як правило, його підключають до зворотної трубі. Підключення бака найкраще оснастити запірним краном і манометром.

  Запобіжний клапан

  Місце установки запобіжного клапана, найчастіше, передбачено заводом-виробником безпосередньо на котлі. Якщо воно не передбачене, клапан повинен бути встановлений якомога ближче до котла. Необхідно перевірити, щоб між котлом і запобіжним клапаном не було відсікаючого крана.

  Зливний патрубок від запобіжного клапана потрібно розмістити над воронкою, з'єднану з каналізацією через охолоджуючу ємність. Сток патрубка повинен знаходитися поряд з підлогою, щоб раптове спрацьовування клапана не викликало опіків.
  Ковпак на запобіжному клапані обов'язково кілька разів на рік потрібно провертати, щоб клапан не «прикипів». Його також перевіряють в рамках щорічного огляду.

 • Ізоляція
 • Стабілізатори, відсікачі, перетворювачі
 • Інше

Товарів у наявності: 183

товарів на сторінку

Категорії Різне

top