У ході обладнання ванни перед вами неминуче постане питання - як вибрати рушникосушку: водяну чи, електричну - неважливо.
Головне, пам'ятайте про те, що правильний підбір рушникосушки є умовою комфорту у ванній кімнаті. А це означає, що встановлювати першу-кращу рушникосушку все ж не варто!
Щоб правильно вибрати рушникосушку, необхідно розібратися - що ж це за пристрій.
Як правило, в ролі рушникосушки виступає зигзагоподібна труба, закріплена на стіні ванної та підключена до системи водопостачання. У цьому випадку ми говоримо про так звану водяну рушникосушку.
Іноді замість водяної рушникосушки (робота якої безпосередньо залежить від наявності в трубах гарячої води та її температури) використовують електричні рушникосушки. Такі пристрої працюють від електричної мережі, тому, якщо у вас є перебої з гарячою водою та опаленням - вибирайте саме електричну модель.
Завдання у рушникосушки досить очевидні:
По-перше, її використовують за прямим призначенням - як сушарки для вологих рушників.
Вся справа в тому, що у ванній кімнаті, як правило, досить високий рівень вологості, і рушник на вішалці сохнути буде достатньо довго. Ось чому його краще сушити на спеціально нагрітій трубі змійовика у ванній.
По-друге, рушникосушка, по суті, являє собою тепловий радіатор значної площі.
Отже, вона забезпечує комфортний мікроклімат у ванній, і вийшовши з води, ви не покриваєтеся «гусячою шкірою» від холоду.
Ну, і нарешті, правильний вибір рушникосушки за габаритами і запобігає конденсатоутворенню на дзеркалі та інших поверхнях у ванній - а це теж важливий елемент комфорту.
Електрика чи вода?
Типи рушникосушок
Ми вже згадували про те, що рушникосушки бувають двох видів:
Електричні
Водяні
Розглянемо їх детальніше.
Електричні рушникосушки різноманітні як по потужності, так і по дизайну. Установка таких пристроїв досить проста - їх не потрібно підключати до системи водопостачання, а достатньо закріпити на стіні в необхідному місці і забезпечити підключення до розетки у ванній.
Електричні рушникосушки слід вибирати, якщо ви не хочете залежати від наявності в трубах гарячої води.
Зверніть увагу!
Встановлюючи рушникосушку електричного типу, дуже уважно слід поставитися до дотримання правил пожежної безпеки!
На відміну від електричнї рушникосушки - водяна рушникосушка це досить довга вигнута труба, яка кріпиться на стіні ванної кімнати.
Проходячи по трубі, гаряча вода віддає своє тепло навколишньому повітрю, забезпечуючи максимально ефективний прогрів всього приміщення.
Недолік водяної рушникосушки очевидний: немає гарячої води - у ванній дуже холодно. Крім того, слід зазначити, що водяна рушникосушка прогрівається досить повільно, і навіть якщо у вас стоїть автономний обігрів води, то від його включення до прогріву ванній пройде багато часу.
Однак, незважаючи на перераховані вище недоліки, найбільш популярні сьогодні саме рушникосушки водяні.
Матеріали для виготовлення рушникосушок
Найпростіша рушникосушка - її можна зустріти в будь-якому будинку старої споруди - являє собою просту трубу гарячого водопостачання, вигнуту зигзагом. Однак робочі якості такої труби, а вже тим більше - зовнішній вигляд - залишають бажати кращого.
Ось чому сьогодні як рушникосушки використовують окремий пристрій, який прийнято називати «дизайн-радіатором».
Рушникосушки радіаторного типу можуть бути виготовлені з:
Нержавіючої сталі
Захищеної чорної сталі
Кольорових металів (мідь, латунь, алюміній)
І перед тим як правильно вибрати рушникосушку, рекомендуємо вам вивчити особливості кожного типу пристроїв:
Рушникосушки з нержавіючої сталі можна встановлювати практично в будь-яких ванних кімнатах, однак вони відносно уразливі для домішок у воді.
Зовнішня поверхня таких рушникосушок може бути полірованою, пофарбованою або хромованою.
Пофарбовані рушникосушки найдешевші, однак «товарний вигляд» вони втрачають теж дуже швидко, тому коли вам потрібен дійсно довговічний радіатор - вибирайте хромовану модель.
Радіатори, для виготовлення яких використовується чорна сталь, з внутрішньої сторони покриваються захисним складом, що перешкоджає розвитку корозійних процесів на стінках рушникосушки.
Із зовнішнього боку вони майже не відрізняються від рушникосушок з нержавіючої сталі.
Рушникосушки з міді або латуні мають високу тепловіддачу, проте їх довговічність залишає бажати кращого. Тому така рушникосушка швидше красива, ніж функціональна.
Окрему і досить популярну категорію складають двоконтурні рушникосушки. Один з контурів такого пристрою ми підключаємо до системи гарячого водопостачання, а інший - до опалювальної системи.
Така конструкція підвищує надійність і ефективність всієї системи, правда, для якісної роботи такої рушникосушки потрібно, щоб в системі опалення був достатньо високий тиск.
Вибираючи рушникосушку:
Зверніть увагу на дизайн пристрою, його внутрішню поверхню (для водяних) або якість виготовлення та ізоляції нагрівальних елементів (для електричних).
Порівняйте діаметр труби рушникосушки з наявними трубами з гарячою водою (може знадобитися перехідник)
Обов'язково вивчіть технічний паспорт приладу, для водяних моделей особливу увагу зверніть на рівень допустимого тиску.
Ми сподіваємося, що ці прості відомості допоможуть вам відповісти на поставлене на початку статті питання: як вибрати рушникосушку електричну або водяну, щоб вона ефективно працювала і прослужила якомога довше.